TOP

Wiszący fotel w ogrodzie

Fotele wiszące są ostatnimi czasy hitem sprzedaży. Jak jednak zaaranżować wnętrze lub ogród z takim fotelem, aby wszystko wyglądało ładnie, zgranie i był to zakup na lata? Zwłaszcza kupując wiszący fotel do zaaranżowania przestrzeni zewnętrznej trzeba wziąć pod uwagę kilka czynników.

Jak kupić wiszący fotel do ogrodu?

Przede wszystkim taki fotel musi być wykonany z odpowiedniego materiału. Na przykład technorattan jest odporny na deszcz, różnice temperatur czy słońce. Fotel wykonany z takiego materiału można zostawić na zewnątrz na cały rok. Także wiklina jest dobrym materiałem na meble ogrodowe, ale trzeba zadbać o jej konserwację.

wiszący fotel Wiszący fotel do ogrodu trzeba też gdzieś zamocować. Potrzebne są więc: gruba gałąź drzewa albo belka na tarasie czy ganku domu, ewentualnie w altanie ogrodowej. Można też kupić wiszący fotel wolno stojący. Taki model ma już konstrukcję zapewniającą, że fotel będzie wisiał i się kołysał, ale można go postawić wszędzie.

Aranżacja fotelu w ogrodzie

Wiszący fotel można ustawić w taki miejscu, aby oplotła go winorośl czy bluszcz. Wtedy będzie nie tylko miejscem do odpoczynku, ale też spełni funkcję podpory dla roślin. Minusem takiego rozwiązania jest jednak to, że wtedy będzie on unieruchomiony, przynajmniej do momentu aż rośliny uschną.